Tavan Arasındaki Buda – Julie Otsuka

tavan-arasindaki-buda-julie-otsuka-Kitap serüvenime devam ediyorum. Nur dan aldığım kitaplardan birirydi bu kitap. Japon bir yazar tarafından  kaleme alınmış . hikaye evlenmek için yazıştıkları adamlar için amerikaya giden bir grup japon kadınını anlatıyor. onların orada aldatıldıklarını öğrenmeleri ve evlendikten sonra yaşadıkları üzerine gelişen bir kitap.

hikaye japonlar hakkında olabilir ama anlatılanlar oldukça bu topraklara özgü . kadınların yaşadıkları geçmiş yıllarda ücra köylerde , doğuda veya belki hala şimdiler bile yaşanan hikayeler. her şeyi ile bana bir anadolu hikaye izlenimi verdi. kadınların hayatı dünyanın her yöresinde aynı şekilde öngörülmüş ve onların kaderi hep başkaları tarafından çizilmiş. onca zorluk , gurbet de yaşam sıkınıları derken bir de araya savaş girer ve amerika artık düşman olarak gördüğü japonları istemez olur. bu durumda göçmen konumunda olupda kendilerine bir yurt bir vatan bir hayat inşa eden japonlara ne olur. bu da kitapta yer alıyor. gerçekten iyi bir kitap olmuş. sevdim efem 🙂

kitabın tasarımını da çok sevdim . böyle farklı kapaklı daha çok eski yıllara aitmiş görünümlü kitapları seviyorum. kısacası olurda bulabilirseniz tavsiye olunur .

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s