I love you Phillip Morris -?

Amerikan sinemasının bu nadide yapımından bahsetmeden önce gerekli uyarıları yapalım. Bu film baştan sona eşcinsellik içermektedir .Bu yüzden küçük çocukları ve bu türden hoşlanmayanları pistin dışına alalım .Tamam mı ? Herkes çıktı mı? .Kaldık mı biz bize ? Hadi o zaman .Anlatmayı çok istediğim ama başarılı olur muyum bilemediğim bu filme geçelim .Hey sen ufaklık sende  dışarı hadi ama .

Nereden başlasak  ilk önce filmin gerçek bir hikayeye dayandığından bahsedelim .Bunu duymak filmi izlerken sizi çok şaşırtacak yok artık bu kadar da değil diyebilirsiniz.Sonra oyunculardan bahsedelim Jim Carrey tartışmasız  çok iyi bir oyuncu ve burada ki performans süper .Diğer bir oyuncu ise kankimin bayıldığı çokça bahsettiği bu yüzden artık filmlerini izleyecek olduğum Ewan Mcgregory ki buradaki oyunculuğuna şapka çıkarırım arkadaş .Hayır bitmedi oyunculuk süper süper .

Gelelim filme konusu itibari ile çok güzel bir yaşamı olan Steven iyi bir aile babasıdır.İyi bir koca ,iyi bir baba ,iyi bir polis,hayatı boyunca böyle olmuştur ama bir gün bir kaza geçirir ve yalan bir hayat yaşamaktan vazgeçer. Gizli bir gay ‘dir önce bunu herkese anlatmakla başlar .Sonra karısından ayrılır .Kendine bir sevgili yapar . Çok para harcamaya başlar ve artık kazandığı yetmeyince işi bırakır, dolandırıcı olur .Bu konuda çok başarılı her defasında tamam şimdi yakalandı dediğimde o bir yolunu buldu .Bu yeteneğe şapka çıkarılır efem.Hapse girdiğinde Phillip Morrisle tanışır ve ona aşık olur.Sonrası mı sonrası izlenilmesi gereken bir film.

Bir kere film normal romantik komedilerde çiftler nasıl takılıyorsa burada da onu vermiş .Siz romantik komedi izliyorsunuz bir farkla buradakilerden ikisi de erkek.Öyle kabullenilmiş bir durum var ki siz de rahatlıkla kabulleniyorsunuz.Normalde hapishane de olmaları insanın aklına çok kötü bir film imajı getiriyor o korkunç hapishane hayatını bekliyorsunuz ama değil işte .Tersine komik sahneler sizi bekliyor ve aşk tabi ki .

Temposu düşmeyen dolandırıcılıkta uslanmak nedir bilmeyen ama aşkından da vazgeçmeyen bir adamı izliyoruz bir de yanında o sevimli bakışları ,tedirgin yapısı ile koruma altına almak istediğimiz Phillip ‘i .

En komik sahnelerden birisi Jimmy’in Steven ‘a eğer atlarsan beni bir daha göremezsin tehdidiydi.İntihar eden bir insana vazgeçmesi için söylenecek bir cümle midir bu Jimmy 🙂

Sonra bir de bu dolandırıcıya engel olamayan amerikan sistemi var . Adamlar aptal mıdır nedir bu kadar da olmaz dedirtiyor. Gülmek için birebir.Aslında bıraksalar baştan sona filmi anlatacağım ama spoiler vermeyeyim yani yukarıda yeteri kadar verdim zaten 🙂

I love you Phillip Morris -?” üzerine 4 düşünce

  1. Ooo, bunu izlemene çok sevindim.Bende zamanında az heyecan yaratmamıştım bu film için, çok güzeldi tabi ki.Ama tek eleştirim her şeyin çok hızlı gelişmesi ve birden filmin sonuna gelmiş olmamızdı.Yine yapsınlar böyle bir film, gene izleyelim doya doya..

    • sen yazmıştım blog da o zamandan beri izlemek istiyordum bu güne kısmetmiş 🙂 öyle güzel anlatmışsın ki meraklanmamak işte değil . filmin çok hızlı ilerlemesi kötü tabi .katılıyorum yine yapsınlar yine izleyelim 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s