Dolls – Bebekler

Takashi kitano’nun bebekler filmi size daha önce anlatılmamış bir şekilde aşk hikayeleri anlatıyor.Evet aşk ama o sıradan aşk filmlerinden değil bu film.

Eskiden olsa yönetmen ismi bilmezdim ama şimdi önce isimlere bakıyorum.Japon sinemasına yeni giriş yaptım denilebilinir.Anladım ki bu adamların beyni bizim gibi çalışmıyor.Alışkın olduğumuz sıradan hollywood aşk hikayelerinden sıkıldıysanız sizi böyle alayım.

Filmin görselliği on numara belirtmeden geçmeyeyim. O mevsimlerin değiştiği durağan yapısı içersinde filmde kayboluyorsunuz.

Üç aşk hikayesi altı kahraman ve aşkın acı yanı .Önce para için nişanlısından ayrılan bir çalışanın hikayesi var.Zengin kızla evlenecekken nişanlısının intihar ettiğini ve artık kimseyi tanımayan ,aklını kaybetmiş biri olduğunu öğreniyor.Düğünü bırakıp kızı almaya gidiyor.Sevmenin çok farklı yönleri var bu filmde .Herşeyi bırakıp ,aklını bir tarafa atıp hayatını böyle geçirmek ancak aşkla olur.

Diğer hikayemiz yıllar önce sevdiği kadını bırakan yaşlı bir yakuza hakkında.Sevdiği kadın senelerce bıkmadan buluştukları banka gelip yanında yemek getirmiş.Nasıl bir sevgidir ki bu senelerce gelmeyen birine yemek getirmiş.Usanmayan bir sevmek ki umudunu hiç yitirmemiş.

Üçüncü hikaye eskiden ünlü olan bir pop yıldızı ile ona plotonik bir şekilde aşık ,onun için her fedakarlığı yapabilecek bir adamın hikayesi.

Bunlar acı aşk hikayeleri bir o kadarda sıradan .Bu hikayeleri güzel yapansa yalın anlatımı,belki yanıbaşınızda sevgilisini terk eden biri vardır yada  terk edilmiş yıllarca onu bekleyen  biri.Hayata dair ama hayatta olmayacak kadar fazla sevgi içeren hikayeler .

Bu görsellik için bile izlenir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s